Oświęcimianie 15 zespołem w Polsce !

Drużyna młodzików uczestnicząca w Finałach Ogólnopolskiego Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku w Warszawie reprezentująca SP5 Oświęcim zakończyła rywalizację na 15 miejscu w Polsce. Co prawda zespół zagrał poniżej swoich możliwości i nie da się ukryć, że miał jeszcze wielkie zapasy, ale sam udział w tym elitarnym finale jest wielkim sukcesem, niezapomnianą przygodą i bardzo cennym doświadczeniem dla naszych młodych piłkarzy. W ostatni dzień pobytu w Warszawie zespół obejrzał mecz finałowy Pucharu Polski, który odbył na Stadionie Narodowym. Ciekawostką było to, że na murawę boiska wybiegł w barwach Lechii Gdańsk Michał Nalepa, który pochodzi z Oświęcimia i jest wychowankiem naszego klubu. Historia zatoczyła koło bo Michał tak samo jak młodzi oświęcimianie rozpoczął naukę w SP5 Oświęcim oraz stawiał pierwsze piłkarskie kroki w barwach oświęcimskiej Unii.

Drużyna zagrała w składzie: Gabryś Aleksander, Kowalski Olivier, Łaczny Patryk, Zieliński Igor, Piwowarski Wojciech, Pacyga Mariusz, Stachura Jakub, Poleński Piotr, Pasternak Sebastian, Maciaszek Maciej

Trenerzy: Barciak Marcin, Barciak Michał

Wyjazd był współfinansowany ze środków Miasta Oświęcim - Dziękujemy !