Oświęcimianie najlepsi w województwie !!!

Wychowankowie naszego klubu trenujący w zespole młodzików i reprezentujący Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 im. Orła Białego w Oświęcimiu po raz drugi wywalczyli mistrzostwo województwa Małopolskiego i awansowali do Finałów XIX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku U-12, który odbędzie się w Warszawie. Podopieczni braci Barciaków by stanąć na najwyższym stopniu podium, przeszli gęste sito eliminacji wygrywając po drodze wszystkie spotkania. Turniej „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. To Mistrzostwa Polski w kategoriach U-10 i U-12 oraz mistrzostwa wojewódzkie dla kategorii U-8.Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. W tegorocznej edycji udział bierze blisko 20 tysięcy uczestników z ponad 1600 drużyn, które rywalizują w 3 kategoriach wiekowych. W ostatnim etapie rywalizacji, gdzie finał odbędzie się stadionie Narodowym w Warszawie zagrają najlepsze zespoły 16 województw. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim jest wielkim sukcesem oświęcimskich piłkarzy, którzy pozostawili za swoimi plecami drużyny z dużo większych miast z terenu całej Małopolski. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to drugi taki sukces uczniów z SP-5 Oświęcim, którzy również przed 4 laty wygrali wojewódzki finał i reprezentowali Miasto Oświęcim oraz Małopolskę w Warszawie zajmując 13 miejsce w Polsce. Gratulując drużynie wielkiego sukcesu nie można zapomnieć o indywidulanym wyróżnieniu ”Najlepszy Zawodnik”, którym został uznany piłkarz z Oświęcimia Olivier Kowalski !!!

Wyniki spotkań finału wojewódzkiego:

Faza grupowa – gr. J

SP-5 Oświęcim 9-0 KS Klucze

SP-5 Oświęcim 4-0 SP-4 Zakopane

¼ Finału:

SP-5 Oświęcim 2-1 SP-2 Miechów

½ Finału

SP-5 Oświęcim 5-0 Profeska SP Skawa

Finał

SP-5 Oświęcim 3-0 SP-3 Brzesko

Kadra zespołu: Gabryś Aleksander, Kowalski Olivier, Łaczny Patryk, Zieliński Igor, Piwowarski Wojciech, Pacyga Mariusz, Stachura Jakub, Poleński Piotr, Maciaszek Maciej, Marcin Barciak (Trener), Michał Barciak (Trener II)