LKS Poręba Wielka Gospodarze

Kinga Januszyk

Utworzono:

06.08.2015

Sezon 2016/17 można uznać za rozpoczęty. Choć wyniki letnich sparingów Niwy Nowa Wieś nie nastawiały pozytywnie, to pierwszy mecz o stawkę można uznać za udany. Inaczej być jednak nie mogło, bo rywalem w spotkaniu II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Oświęcim była LKS Poręba Wielka - przedstawiciel klasy B.

Z całym szacunkiem dla przeciwnika, ale spotkania z rywalami notowanymi dwie klasy niżej wygrać jest po prostu obowiązkiem. Środowa potyczka ułożyła się idealnie dla naszej drużyny, bo już w pierwszej minucie piłkarze Kamila Żmudy objęli prowadzenie, czym "ustawili" sobie mecz.

W przeciągu całego spotkania dominacja Niwy nie podlegała dyskusji, a licznik zatrzymał się na sześciu golach. Po dwie bramki zdobyli Piotr Klimczyński oraz nowy nabytek naszej drużyny Kacper Górkiewicz, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Bartosz Michałek oraz Bogdan Swrzyński.

W kolejnym etapie pucharowej rywalizacji przeciwnikiem drużyny Kamila Żmudy będzie Zatorzanka Zator.

LKS Poręba Wielka - Niwa Nowa Wieś 1:6 (0:3)
0:1 - Piotr Klimczyński 1'
0:2 - Kacper Górkiewicz 10'
0:3 - Bartosz Michałek 24'
0:4 - Bogdan Swarzyński 50'
0:5 - Piotr Klimczyński 52'
1:5 - ? 64'
1:6 - Kacper Górkiewicz 76'

Niwa: Damian Pałamarczuk - Bartłomiej Zwaryczuk, Lucjan Stawowczyk, Kamil Żmuda, Paweł Brańka - Mariusz Piskorek, Bartosz Michałek, Piotr Zacny (32' Łukasz Łęcki) - Kacper Górkiewicz, Piotr Klimczyński, Bogdan Swarzyński.

Żółta kartka: Mariusz Piskorek.