Zwycięstwo w sparingu z LKS Rajsko

W dniu dzisiejszym w dość antypiłkarskich warunkach nasza drużyna rozegrała kolejny mecz sparingowy. Rywalem był A-klasowy LKS Rajsko walczący o awans do ligi okręgowej. Mimo niesprzyjających warunków udało się rozegrać sparing.

Pierwsze minuty to badanie sił przeciwnika zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Kolejne minuty przyniosły dość niespodziewane wydarzenia. Juniorskie błędy przy stałym fragmencie drużyny Rajska popełnione przez defensora i bramkarza Unii przyniosły gola dla LKS-u. Kilka minut później Unia przegrywała już 0:2. Lewy pomocnik Rajska został wycięty w niegroźnej sytuacji. Grzegorz Bąk mimo niezbyt pewnego strzału pokonał Stachurę. Zawodnicy Unii po drugim "gongu" musieli się otrząsnąć i wzięli się  za odrabianie strat. Po nieudanej akcji ofensywnej piłka trafiła do Grzywy, grającego na lewej obronie, który przerzucił piłkę do Gałuszki na prawe skrzydło. "Gała" wrzucił piłkę lewą nogą, po czym Bartek Praciak uprzedził obrońcę i ulokował piłkę w siatce. Do przerwy przegrywaliśmy 1:2.

Po przerwie szansę pokazania się dostało kilku innych zawodników w ekipie Unii. Od początku drugiej połowy staraliśmy się narzucić Rajsku swój sposób gry. Z czasem wyglądało to coraz lepiej. Na pewno pewniej wyglądaliśmy w obronie, nie dopuszczając Rajska do własnego pola karnego. W odstępie 10 minut arbiter spotkania podyktował dwa rzuty karne dla Unii. Obie "jedenastki" na gole zamienił Przemek Dudzic. W drugiej sytuacji rajd Bartka Praciaka musieli zatrzymać obrońcy LKS-u uciekając się do faulu w polu karnym. Na pewno wiele pracy przed nami jeśli chodzi o grę defensywną. Z drugiej strony warunki dzisiaj nie były najlepsze i dobrze, że obyło się bez urazów.

UNIA - LKS Rajsko 3:2 (1:2)

0:1 Jasiński 12, 0:2 Bąk (k) 17., 1:2 Praciak 36. 2:2 Dudzic (k) 71., 3:2 Dudzic 82. (k)

UNIA: Stachura (46. Kubas) - Handzlik (46. Wiertel), Pluta, Kabara (70. Praciak), Grzywa - Rzeszutko (20. Gałuszka), Jończyk (46. Pactwa), Pietraszko, Światłowski (46. J.Kocoń) - Dudzic, Praciak (46. Boba)

fot. dzięki Iskra Pszczyna