Zwycięstwo na inauguracje wiosny !!!

UNIA - Orzeł Ryczów 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Dudzic 27., 2:0 Pluta 61, 2:1 A. Pater

Sędziował: Jonasz Kita (Chrzanów). Żółte kartki: Kubas, Rzeszutko, Nowotarski, Światłowski, Jończyk – Kozioł, Żuraw. Widzów: 500.

UNIA: Kubas - Kabara, Wiertel, Pluta, Grzywa - Rzeszutko (75. Gałuszka), Pactwa (66. Nowotarski), Pietraszko, Światłowski - Dudzic (46. Jończyk), Praciak

Orzeł: Świergosz – D. Pluta, Żuraw, Kozioł (75 Czerwiec), Folga – Główczak, Matejko, Ł. Chlebicki, Zębala – A. Pater (75 Bachul), Poltavets (64 Włosiak).

Pierwsze minuty to było swoiste badanie sił. Pierwsze strzały oddali oświęcimianie, jednak niecelne. Przy wyniku 0:0 dwie dobre sytuacje mieli ryczowianie, jednak na wysokości zadania stanął Przemysław Kubas. W 27. minucie Unici rozpoczęli składną akcję. Finałem tejże było podanie Pietraszki do Dudzica w pole karne. Tam nasz snajper znalazł sobie troszkę miejsca i strzałem „ z Karola” posłał piłkę pod poprzeczkę. Na przerwę gospodarze schodzili z podniesionymi głowami.

Po przerwie pierwsze minuty należały do ryczowian, lecz to Unia podwyższyła na 2:0. Najwyżej do piłki bitej z rzutu rożnego wyskoczył Marcin Pluta. Bramkarz Orła minął się z dośrodkowaniem i oświęcimski stoper posłał futbolówkę do siatki. Po bramce na 2:0 biało-niebiescy niepotrzebnie oddali rywalom pole. Efektem tej postawy była bramka kontaktowa, która padła po błędzie w postaci braku przesunięcia oświęcimskich obrońców. Mimo naporu zawodników Orła wynik nie uległ zmianie. Unia skutecznie wybijała gości z uderzenia.

Można pomyśleć, że atmosfera Świąt Wielkanocnych sprawiła, że kibice tak licznie dziś dopingowali naszych piłkarzy. Marzeniem każdego sympatyka Unii jest tak wypełniony stadion przy Legionów na każdym spotkaniu naszego klubu. Liczymy na Wasz doping również na wyjazdach. Dzisiaj byliście naszym 12stym zawodnikiem. Dziękujemy!!!

Kolejny krok do wykonania już w sobotę (02.04) o godzinie 16:00 w Gromcu. Musicie tam być z nami!!!