Zapraszamy na XX Memoriał E. Szustera!!!

EUGENIUSZ SZUSTER urodzony w Rozwadowie, całą swoją młodość związał z Oświęcimiem. Jego sportowa kariera rozpoczęła się w Towarzystwie Sportowym Soła Oświęcim gdzie wraz z grupą gimnazjalnych kolegów tworzyli trzon bardzo silnej piłkarskiej drużyny.

W latach 30-tych wraz z Stefanem Kisielińskim przeszedł do PKS Katowice a następnie do czołowego klubu Polski Polonii Warszawa. Reprezentując barwy „czarnych koszul” należał do czołowych piłkarzy lat międzywojennych. Zawierucha wojenna uczyniła z piłkarza-żołnierza. Szlak bojowy Eugeniusza Szustera wiódł przez „pół Europy i kawałek Afryki”. O męstwie i poświęceniu Eugeniusza Szustera świadczą polskie i francuskie odznaczenia wojenne. Mimo propozycji pozostania na zachodzie w 1948 r. Eugeniusz Szuster powrócił do kraju. Począwszy od lat 50-tych E. Szuster prowadził szkolenie w Oświęcimskiej Unii na wszystkich szczeblach, od trampkarza do seniora. Życiowe i sportowe doświadczenie pozwalały mu znaleźć wspólny język ze swoimi wychowankami i współpracownikami. Jako najbardziej spektakularny sukces z tego okresu należy wymienić zdobycie przez drużynę juniorów Unii Oświęcim wicemistrza, a następnie mistrza Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zawodnicy tej drużyny – jego wychowankowie reprezentowali później kluby pierwszoligowe a także barwy narodowe.Niestety przedwczesna śmierć w lutym 1977 r. przerwała jego pożyteczną działalność na rzecz miasta, klubu a przede wszystkim oświęcimskiej młodzieży. Jej to bowiem oddał swe siły, umiejętności, czas i serce.

Zapraszamy na XX Jubileuszowy Memoriał Eugeniusza Szustera w piłce nożnej w czwartek 2.06.2016 w godz. 10.00-13.00. Stadion MOSiR Oświęcim!!!