Trzy punkty z Jałowcem

W ramach 9. kolejki ligi okręgowej Unia Oświęcim podejmowała spadkowicza z IV-ligi drużynę Jałowca Stryszawa. Podopieczni trenera Frączka po ciężkiej przeprawie wygrali 2:1 (1:0).

UNIA - Jałowiec Stryszawa 2:1 (1:0)

1:0 Nowotarski 18, 2:0 Grzywa 48, 2:1 B. Iciek 50.

Sędziował: Paweł Ostrzywilk (Chrzanów).

Żółte kartki: Handzlik, Kozioł, Światłowski – K. Jodłowiec, Głuszek. Widzów: 50.

Unia:Kubas – Grzywa, Wiertel Kabara, Handzlik – Ł. Pactwa, Kozioł, Nowotarski (65 T. Kocoń), Światłowski (78 Kotyza) – Boba (65 Migdał), Dudzic (88 J. Kocoń).

Jałowiec:Kobiałka – Bartyzel (75 Janik), K. Jodłowiec, Pindel, B. Iciek – Głuszek, Okrzesik (75 Brytan), G. Jodłowiec, Szwed – Świerkosz, Głuszek.

Pierwszą sytuację spotkania miał Daniel Boba, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem. W 18. minucie z prawej strony dośrodkowywał Kozioł. Obrońcy Jałowca wybili piłkę na 20. metr od swojej bramki, a tam dopadł do niej Nowotarski i strzałem z woleja umieścił ją przy słupku. Kobiałka nie miał nic do powiedzenia. Po przerwie znowu dał o sobie znaćSzogun.Po jego dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony piłka przeszła przez całe pole karne. Na zamknięciu czychał Grzywa, który uprzedził Szweda i Unia wyszła na prowadzenie 2:0. Radość z bramki trwała krótko. B.Iciek dostał prostopadłe podanie i uprzedził Kubasa i próbujący zdążyć do piłki Grzywa nie dał rady uratować drużyny przed stratą bramki. Do końca spotkania stryszawianie próbowali sforsować oświęcimski mur, jednak Unia obroniła prowadzenie i zainkasowała trzy punkty.

foto, info: J.Zaborski Gazeta Krakowska

tekst: własne