Stanowisko Zarządu MKP Unia Oświęcim ws. meczu z Hutnikiem

Zarząd MKP Unia Oświęcim wyraża ubolewanie w związku z nieodpowiednim poziomem zaprezentowanym przez arbitrów meczu Hutnik Kraków – D&R Unia Oświęcim. Decyzje podejmowane przez arbitrów były wielokroć błędne, przy czym owe błędne decyzje dotyczyły obu drużyn. Niektóre orzeczenia sędziów były na tyle niezrozumiałe, że skutkowały wybuchem salw śmiechu na trybunach. Niedopuszczalne również na tym poziomie rozgrywek jest, aby sędziowie asystenci wielokrotnie nie nadążali za akcjami piłkarzy.

Sędziowie swoimi decyzjami zepsuli sportowe święto jakim dla kibiców był mecz Hutnik – Unia, który doszedł do skutku tylko dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu organizacyjnemu działaczy gospodarzy (meczy został wzorowo zorganizowany pod każdym względem).

Zdaniem piłkarzy, kibiców, sztabu szkoleniowego oraz działaczy naszego Klubu, drużyna Unii została pokrzywdzona wieloma decyzjami sędziów, a przede wszystkim:

- pierwsza bramka dla Hutnika została zdobyta ze spalonego,

- nie została uznana prawidłowo strzelona bramka dla Unii,

- czwarta bramka dla Hutnika padała po ewidentnym błędzie sędziego, który najpierw podjął decyzję o przywileju korzyści, następnie odgwizdał spalonego a po chwili przywrócił gospodarzom rzut wolny czym doprowadził do konsternacji zawodników gospodarzy.

Zarząd MKP Unia Oświęcim oczekuje:

- wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec arbitrów spotkania,

- niewyznaczania żadnego z trójki sędziów do obsady meczów z udziałem Unii Oświęcim ani w obecnym sezonie jak też w kolejnych rozgrywkach.

Zarząd MKP Unia Oświęcim