Remis ze śląskim IV-ligowcem

W piątek drużyna seniorów rozegrała swój ostatni sparing przed inauguracją IV ligi. Przeciwnikiem Unitów była drużyna GKS Radziechowy-Wieprz, która w ubiegłym sezonie IV-ligi śląskiej zajęła 3. miejsce. Mecz rozegrano na oświęcimskim MOSiRze.

UNIA - GKS Radziechowy-Wieprz 1:1(0:0)

Bramki: 0:1 GKS 68, 1:1 Praciak 81.

UNIA:Kubas - Pluta, Grzywa, Rzeszutko, Ząbek, Swarzyński, Pietraszko, Wykręt, Malik, Praciak, Dudzic oraz Stachura, Ryszka, Światłowski, Kocoń, Wiertel, Jończyk, Dziubek

W pierwszej połowie Unia próbowała kreować grę jednak przeciwnicy również byli nastawieni na rozgrywanie. Z czasem Unici przejęli inicjatywę, lecz poza kilkoma niecelnymi strzałami nie zagrozili bramce gości. Po przerwie radziechowianie groźnie atakowali, czego efektem był rzut karny, gdy jeden z obrońców Unii wyciął w polu karnym szarżującego pomocnika GKS. Po bramce dla przyjezdnych Unia jeszcze raz zaatakowała. W polu karnym przytomnie zachował się Swarzyński oddając piłkę do Bartka Praciaka, który pewnie ulokował piłkę w siatce. Próba generalna przed ligą wypadła obiecująco. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz, który odbędzie się przy L15. Przeciwnikiem będzie Skawinka Skawina. Mecz w sobotę o 17:00 - Zapraszamy!!!

MKP D&R UNIA OŚWIĘCIM - Skawinka Skawina - 06.08.2016 (sobota) g. 17:00 , MOSiR Legionów 15