Oświadczenie Zarządu MKP Unia ws. meczu z Białką

Zarząd MKP Unia Oświęcim z ubolewaniem przyjmuje treść pisma Zarządu WKS Tempo Białka z dnia 3 czerwca 2016 roku skierowanego do OZPN w Wadowicach oraz treść informacji zamieszczonych na portalu internetowym sucha.24.pl i wyjaśnia co następuje:

W związku z obawami działaczy WKS Tempo Białko w przedmiocie organizacji zawodów piłkarskiej V ligi, a to z uwagi na planowaną liczną obecność kibiców drużyny biało-niebieskich, Zarząd MKP Unia Oświęcim podjął wszelkie możliwe działania mające na celu sportowe rozstrzygniecie zawodów sportowych. W pierwszej kolejności na prośbę działaczy z Białki podjęto rozmowy z kibicami, którzy zapewnili stosowanie się w trakcie meczu do zaleceń służb porządkowych WKS Tempo Białka i zobowiązali się do zajęcia miejsc w wyznaczonym sektorze trybun. Następnie, zaproponowano ewentualne rozegranie meczu na stadionie Unii, gdzie zgodnie z regulaminem rozgrywek gospodarzem zawodów byłaby drużyna z Białki, który to klub poniósłby jedynie koszty sędziów i ochrony, przy zachowaniu przez WKS Tempo Białka wpływu z biletów. Niestety, żadna z propozycji pomocy wysuniętych przez MKP Unia nie została przyjęta. W tej sytuacji, decyzja o rezygnacji z rozegrania meczu przez drużynę z Białki jest nie tylko niezrozumiała, ale również pojawia się pytanie w przedmiocie rzeczywistych przyczyn odmowy rozstrzygnięcia zawodów w drodze sportowej rywalizacji.

Zarząd MKP Unia Oświęcim