Małe derby dla Unii!!!

W meczu 18. kolejki ligi okręgowej Unia podejmowała w małych derbach Oświęcimia podejmowała rezerwę Soły.

Unia Oświęcim – Soła II Oświęcim 4:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Praciak 16, 1:1 Skiernik 21, 1:2 Knapik 25, 2:2 Dudzic 44, 3:2 Dudzic 54, 4:2 Pluta 90+1.

Żółte kartki: Pactwa, Pietraszko, Dudzic – Koper, Śliwiński, Wowra, Snadny.

Czerwona kartka: Baluś (60, uderzenie przeciwnika w twarz).

Widzów: 100.

Unia: Kubas – Kabara, Wiertel, Pluta, Kocoń – Rzeszutko (90 Jończyk), Pactwa (81 Nowotarski), Pietraszko, Światłowski – Praciak, Dudzic (77 Gałuszka).

Soła II: Koper – Baluś, Kasolik, Śliwiński, Bochenek – Wykręt (63 Brańka), Wójcik (80 Długajczyk), Wowra (68 Zarzycki), Skiernik (58 Wrona) – Snadny, Knapik.

Na prowadzenie Unię wyprowadził Bartek Praciak pokonując Kopra. Była to pierwsza bramka naszego napastnika w biało-niebieskich barwach. Kolejne minuty należały do rezerw Soły, która zdobyła dwa gole. Wyrównanie tuż przed przerwą przyniósł gol Dudzica, któremu podawał Praciak. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli Unici. W 54. minucie na prowadzenie wyprowadził Unię "Bolo". Asystą popisał się Pactwa. Pieczęć na zwycięstwie biało-niebieskich postawił Pluta popisując się celną główką po dośrodkowaniu Gałuszki.

Ważne 3 punkty Unii stały się faktem. Z niecierpliwością czekamy na sobotę, gdy o godzinie 16:00 zmierzymy się przy Legionów z Dębem Paszkówka. Zapraszamy!!!