KS Olkusz Gospodarze

Administrator Admin

Utworzono:

11.08.2018

W meczu 1. kolejki w IV lidze (grupa zachodnia) LKS Jawiszowice wygrał na stadionie KS Olkusz.

KS Olkusz - LKS Jawiszowice 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Grabczyński 45, 0:2 Hałat 50, 0:3 Szymonik 87.

Olkusz: Wiśniewski - Żak (13 Wdowik), Kasprzyk, Kańczuga, Chabinka - Szczepanik, Smolarczyk (55 Pope), Mrożek, Tumiłowicz, Barczyk (82 Dudzik) - Szymański.

Jawiszowice: Szymala - Nagi, Kabara, Grabczyński, Bednarczyk - Szymonik, Tworek, Herman (72 Kuźnik), Hałat - Pyrlik (82 Skęczek), Korczyk.

Sędziował: Szymon Putek (Wadowice). Widzów: 100. Żółte kartki: Mrożek, Kańczuga, Chabinka - Pyrlik, Kuźnik (dwie); czerwone kartki: Wdowik (52, za faul) - Kuźnik (89).

Beniaminek z Jawiszowic z IV ligą przywitał się w efektownym stylu, wygrywając w Olkuszu. W I połowie obie strony miały po jednej wybornej okazji. Na początku, po przechwycie Korczyka, Hałat wpadł w pole karne, a mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył nad poprzeczkę. Po chwili prowadzenie gospodarzom mógł dać Szymańskiego, lecz jego strzał głową z bliska instynktownie obronił Szymala. Do jawiszowiczan szczęście uśmiechnęło się tuż przed przerwą. W zamieszaniu, w pozornie niegroźnej sytuacji, strzelił Grabczyński, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki. Plan olkuszan na grę w II połowie szybko legł w gruzach. Najpierw po zagraniu z prawej stron Hałat podwyższył prowadzenie przyjezdnych (50 min), a po chwili czerwoną kartkę (za niebezpieczny wślizg i faul na Korczyku w środkowej części boiska) dostał Wdowik (trudno się dziwić, że puściły mu nerwy, skoro rywale dwukrotnie rozbili mu nos).

Może gdyby w 67 min więcej szczęścia miał Kasprzyk (po wrzutce Mrożka, uderzył głową w dalszy róg, ale kolejną świetną interwencją popisał się Szymala), to miejscowi mieliby jeszcze szansę. A tak, mimo wielu stałych fragmentów, już poważniej nie zagrozili rywalom. Pieczęć na zwycięstwie jawiszowiczan postawił w końcówce Szymonik, trafiając w zamieszaniu.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/sport/a/iv-liga-pilkarska-beniaminek-lks-jawiszowice-zrobil-dobre-wrazenie-wysoko-wygral-na-wyjezdzie-z-ks-olkusz-zdjecia,13408276/

zdjęcia:

skrót: