Autor:

Kinga Januszyk

Utworzono:

09.05.2016

Taką Niwę chcemy oglądać. Sobotnie spotkanie z KS Chełmek piłkarze naszej drużyny kontrolowali od pierwszej do ostatniej minuty pokazując przy tym, że drzemią w nich spore możliwości. Atrakcyjną dla oka grę udokumentowali pięcioma golami, pokazując rywalowi miejsce w szeregu.

Na pierwszą bramkę piłkarze Niwy Nowa Wieś kazali czekać kibicom do osiemnastej minuty. Wówczas Dominik Merta odzyskał piłkę na prawym skrzydle, "nawinął" obrońcę gości i dośrodkował lewą nogą na nos Mariuszowi Piskorkowi. Pomocnik Niwy ładną główką rozpoczął strzelanie.

W 27 minucienowowsianiepodwyższyli prowadzenie. Tym razem w roli głównej wystąpił Bogdan Swarzyński, który atakował z lewej strony mijając kilku rywali niczym slalomowe tyczki, po czym ze spokojem uderzył po długim rogu.

Kolejne dwa gole do efekt bardzo pewnych strzałów Mariusza Piskorka z rzutów karnych. W pierwszym przypadku w obrębie szesnastki do parteru został sprowadzony Dominik Merta, natomiast drugi karny został podyktowany za zagranie ręką jednego z gości. (Zobacz gola na 4:0TUTAJ).

Wynik spotkania ustalił wspomniany Piskorek, który wykorzystał idealne podanie z lewej strony wzdłuż bramki od Adama Żmudy i pewnym uderzeniem w długi róg nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Niwa Nowa Wieś - KS Chełmek 5:0 (3:0)
1:0 - Mariusz Piskorek 18'
2:0 - Bogdan Swarzyński 27'
3:0 - Mariusz Piskorek 39' (k)
4:0 - Mariusz Piskorek 76' (k)
5:0 - Mariusz Piskorek 78'

Niwa: Grzegorz Gacur - Bartosz Michałek, Lucjan Stawowczyk (46' Mateusz Śleziak), Wojciech Góral, Bartłomiej Zwaryczuk - Adam Żmuda, Mariusz Piskorek, Jakub Makowski, Dominik Merta (63' Piotr Zacny) - Bogdan Swarzyński - Piotr Klimczyński (71' Kamil Żmuda).

Chełmek: Patryk Żołneczko - Tomasz Wójcik (32' Kamil Pater), Jakub Sidor, Bartłomiej Szyjka, Michał Domżał - Marcin Cieśla (70' Sebastian Chojnowski), Kamil Kaczor, Dominik Bachowski, Tomasz Kulig, Grzegorz Kantek - Tomasz Kustra (39' Rafał Sergiel).