Autor:

Kinga Januszyk

Utworzono:

31.08.2015

Za nami czwarta kolejka wadowickiej ligi okręgowej, a Niwa Nowa Wieś pozostaje nadal bez zwycięstwa. Po trzech kolejnych remisach, tym razem drużyna Kamila Żmudy poniosła klęskę na własnym stadionie z Sołą II Oświęcim przegrywając aż 0:4.

Co prawda nasza drużyna próbowała prowadzić grę, jednak podchodząc pod pole karne oświęcimian brakowało konkretów. Konkretni za to byli goście, którzy wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą. Wówczas Adam Głos otrzymał podanie z boku pola karnego i bez namysłu wypalił pod poprzeczkę.

O losach meczu zaważyła akcja z 56 minuty, po której piłkarze Niwy Nowa Wieś już się nie podnieśli. Wydawało by się w niegroźnej sytuacji w okolicach dwudziestego metra jeden z solarzy atakowany był przez zawodników Niwy. Pecha w tej sytuacji miał Bartosz Michałek, który wybił piłkę spod jego nóg tak niefortunnie, że ta wtoczyła się do bramki obok zasłoniętego Grzegorza Gacura.

Później do akcji wkroczył Przemysław Knapik. Były gracz m.in. Beskidu Andrychów najpierw celnie główkował po podaniu Adriana Stanka z rzutu rożnego, a następnie wpadł w pole karne i strzałem w długi róg ustalił wynik meczu.

Najlepszą okazję do zdobycia honorowej bramki dla naszej drużyny miał Adam Żmuda, który urwał się lewą stroną i wpadł w pole karne, ale jego strzał przemknął przez"piątkę"i żadnemu z kolegów nie udało się przeciąć tego zagrania.

Niwa Nowa Wieś - Soła II Oświęcim 0:4 (0:1)
0:1 - Adam Głos 43'
0:2 - Bartosz Michałek 56' (sam.)
0:3 - Przemysław Knapik 63'
0:4 - Przemysław Knapik 87'

Niwa: Grzegorz Gacur - Bartłomiej Zwaryczuk (46' Jakub Makowski), Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral, Mateusz Śleziak - Przemysław Tlałka, Bartosz Michałek, Przemysław Oczkowski (60' Kacper Górkiewicz) - Piotr Klimczyński (68' Łukasz Łęcki), Adam Żmuda, Bogdan Swarzyński.

Soła II: Tomasz Kobylański - Sebastian Baluś, Konrad Kasolik, Patryk Gąsiorek, Piotr Bochenek - Adam Głos (46' Adrian Stanek), Krzysztof Zarzycki, Daniel Długajczyk (46' Przemysław Knapik), Jakub Scąber (70' Szymon Brańka) - Kamil Wójcik (66' Artur Ząbek), Dawid Skiernik.

Sędziował: Szymon Putek (Wadowice).